YCF CUP Posouvá Pitbike motokros v před

článek o pitbike

YCF CUP, dynamická závodní série, přináší do České republiky vzrušení pitbike motokrosu. Zaměřená na podporu mladých talentů a rozvoj motorsportu, rychle si získala srdce závodníků všech věkových skupin. První ročník v roce 2023 ukázal potenciál série posunout tento sport na novou úroveň v ČR.

Co je YCF CUP a proč vznikl

YCF CUP je sérií pitbikových motokrosových závodů, která byla založena s cílem podpořit a rozvíjet pitbike v České republice. Tato série závodů je určena pro širokou škálu jezdců - od nejmenších dětí, až po amatéry a profesionály. Jedná se o akci, kde má možnost jezdit celá rodina, což přináší jedinečnou atmosféru a zážitky pro všechny účastníky.

Hlavním důvodem vzniku YCF CUP byla touha poskytnout platformu pro rozvoj mladých talentů v motorsportu v České republice. Organizátoři si uvědomili, že v minulosti se podobné akce konaly převážně na lokální úrovni a nebyly dostatečně přístupné širší veřejnosti. YCF CUP přichází s vizí postupně změnit tento stav a otevřít dveře motorsportu pro větší počet zájemců.

Pitbike závody YCF CUP jsou oproti klasickému motokrosu cenově dostupnější, což umožňuje širšímu spektru závodníků zapojit se a zkusit si vzrušení z motokrosového závodění. Tímto způsobem YCF CUP nejen podporuje rozvoj mladých talentů, ale také přispívá k rozvoji motorsportu jako celku v České republice.

Kategorie a pravidla YCF CUP

Přestože má v názvu YCF (francouzská značka výrobce pitbike motorek) je tento seriál otevřen všem pitbike značkám. YCF CUP nabízí širokou škálu závodních kategorií, které jsou přizpůsobeny různým věkovým skupinám a úrovním dovedností jezdců. Tyto kategorie zahrnují třídy od nejmenších 50ccm motorek až po výkonnější 212ccm stroje. Kromě toho byly zavedeny speciální kategorie pro pitbiky s koly 17/14, což umožňuje zapojit se do závodů jezdcům s různými typy motorek.

Bezpečnost je v YCF CUP klíčovým prvkem, a proto jsou všechny motorky před závody pečlivě kontrolovány. Tato kontrola zahrnuje například ověření funkčnosti brzd, chodu plynu a celistvosti rámu. Tyto bezpečnostní kontroly jsou nezbytné pro zajištění bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné jezdce.

Pravidla jsou navržena tak, aby zajistila spravedlivé a konkurenční prostředí pro všechny závodníky. Jezdci jsou rozděleni do kategorií na základě věku a specifikací motorek, což zajišťuje, že každý má šanci soutěžit na rovném základě.

Kalendář závodů pro rok 2024

Pro rok 2024 YCF CUP plánuje uspořádat celkem šest závodních víkendů. Informace o přesných termínech a místech konání jednotlivých závodů jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách ycf-cup.cz. Webové stránky také poskytují podrobné informace o dostupných kategoriích a dalších důležitých detailech.

Organizátoři kladou důraz na výběr kvalitních a bezpečných tratí, které poskytují jak výzvu, tak zábavu pro jezdce. Pro rok 2024 se podařilo domluvit závody na několika prestižních tratích, na kterých se dosud žádné pitbikové závody nekonaly. To nabízí jezdcům možnost závodit na tratích, které jsou obvykle vyhrazeny pro větší motokrosové události.

V čem je YCF CUP jiný oproti ostatním akcím

YCF CUP se odlišuje od ostatních pitbikových akcí několika klíčovými aspekty, které přispívají k jeho jedinečnosti a atraktivitě pro jezdce i fanoušky.

Elektronická časomíra

Jednou z nejvýznamnějších inovací v pitbikových závodech, je použití elektronické časomíry. Tato technologie umožňuje jezdcům okamžitě po jízdě kontrolovat své výkony a výkony svých soupeřů. Tento prvek přináší závodům novou úroveň profesionalismu a přesnosti, což je výhodné jak pro jezdce, tak pro organizátory závodů. Elektronická časomíra zvyšuje transparentnost výsledků a umožňuje lepší analýzu výkonů jezdců.

Prestižní tratě

Pro rok 2024 se YCF CUP může pochlubit tím, že získal přístup k několika prestižním motokrosovým tratím, na kterých se dosud žádné pitbikové závody nekonaly. Toto je významný krok vpřed, neboť poskytuje jezdcům možnost závodit na vysoce kvalitních tratích, které jsou obvykle vyhrazeny pro větší a mezinárodní motokrosové události. 

Podpora mladých talentů

Dalším významným aspektem, který YCF CUP odlišuje od ostatních akcí, je jeho závazek podporovat mladé talenty v motorsportu. Díky spolupráci se sponzory a partnerskými organizacemi YCF CUP pod svou mateřskou organizací nazvanou PitAréna provozuje programy, které jsou zaměřeny na rozvoj a podporu mladých jezdců. Tento přístup nejen podporuje růst motorsportu v České republice, ale také pomáhá objevovat a rozvíjet nové talenty, které by mohly v budoucnu reprezentovat zemi na mezinárodní úrovni.

PitAréna: Zázemí pro trénink a rozvoj jezdců

PitAréna představuje klíčovou součást ekosystému YCF CUP. Poskytuje komplexní zázemí pro trénink a rozvoj jezdců všech věkových kategorií. Toto centrum pro pitbike motokros je vybaveno vším potřebným pro kvalitní přípravu jezdců, od začátečníků až po zkušené závodníky.

Tréninkové programy a kempy

Pod názvem Pitbike Akademie nabízí PitAréna širokou škálu tréninkových programů, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám jezdců různých úrovní. Tyto programy zahrnují jak individuální, tak skupinové tréninky, vedené zkušenými trenéry a profesionálními závodníky. Kromě praktického tréninku na motorce se programy zaměřují i na teoretickou přípravu, bezpečnost a údržbu motorek.

Zúčastnit se můžete také letního Pitbike Kempu. Ten poskytuje nejen vítanou aktivitu pro zkušené dětské piloty, ale věnuje se také absolutním začátečníkům.

Profesionální trať a vybavení

PitAréna disponuje profesionální motokrosovou tratí v obci Pravice, která je pravidelně udržována a upravována tak, aby poskytovala optimální podmínky pro trénink a závody. Trať je navržena tak, aby byla vhodná pro jezdce různých úrovní dovedností, a nabízí různé technické sekce, které pomáhají jezdcům rozvíjet jejich schopnosti. Na trati jsou provozovány také volné jízdy pro širokou veřejnost. A o vaše stroje se v případě potíží dokážou postarat ve svém vybaveném servisu.

Spolupráce se sponzory

PitAréna stále vyhledává a úzce spolupracuje se sponzory a partnery, kteří hrají klíčovou roli v podpoře mladých talentů. Sponzoři přispívají nejen finančními prostředky, ale také poskytují technickou podporu, vybavení a další zdroje, které jsou nezbytné pro úspěšný rozvoj mladých jezdců. Tato spolupráce umožňuje nabízet kvalitní tréninkové programy a závodní příležitosti pro mladé jezdce.

Výzva pro budoucnost

YCF CUP stojí na prahu nových a vzrušujících výzev. S každým rokem se série závodů rozrůstá a přináší nové příležitosti pro jezdce, fanoušky a partnery. Je to pozvánka pro všechny, kteří se chtějí zapojit do tohoto vzrušujícího sportu, ať už jako závodníci, fanoušci nebo podporovatelé.

V závěru lze říci, že YCF CUP není jen o závodech - je to o budování komunity, podpoře mladých talentů a o lásce k motorsportu. Tato série závodů má potenciál stát se klíčovým hráčem v pitbike motokrosovém sportu v České republice a přispět k jeho dalšímu rozvoji a popularitě.

Sdílejte tento článek s přáteli

Vše pro váš motocykl pod jednou střechou

Moto servis
závodních i civilních strojů
Pohodlně se objednejte